ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 941-2Во фокус
Сценарија по првата година од изборот
на Трамп за претседател

 

 

Навигатор
Стопанската комора на Македонија бара
Посебен даночен режим за холдинг компаниите

 

 

Cover story
Топ 30 најголеми компании на Балканот

INTERVIEW
Драги Рашковски, генерален секретар на Влада
Истрагите за Злоупотребите на претходната власт се бројат во милијарди евра

Јавни финансии
Буџет 2018
Како новата влада ќе потроши 3,44 милијарди евра?!

Политика
Елементите за решение ги има – Коѕиас го даде и рокот
Се разбива митот за нерешливоста наспорот за името

INTERVIEW
Оливер Димитровски, сопственик и директор на New Way Ltd.
Бизнисот со недвижности е пресериозен за една економија,
за несериозни луѓе да се занимаваат со него!

Луѓе и компании
Какви се прогнозите на финансиските директори од регионов

INTERVIEW
Драган Илиевски, директор на суровина во Бимилк
Нашите производи се исти, а понекогаш и подобри во квалитетот од западноевропските!

СВЕТ БИЗНИС
Нова афера за офшор мрежите

Лидери
Биз Стоун, ко-основач на Twitter
Вашите цели нека бидат поголеми од вашето его

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×