ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 943-2Во фокус
Празно ли е местото на европски водач,
на кое долго седеше Меркел?

 

Навигатор
Комерцијална банка, Стопанска банка
и Силк роуд тврдат

Има сериозни инвеститори за Фени Индустри, но сегашните газди ниту инвестираат, ниту го продаваат

 

Cover story
Фискалната стратегија
на новата влада открива

Државата ќе мора да се задолжи за 2,1 милијарди евра во следните три години

INTERVIEW
Фрањо Бобинац, претседател на Управата на Горење
Не е важно од каде доаѓа вашата компанија, важно е да изградите бренд за светскиот пазар!

Држава и стартапи
Македонија во 2018-та ќе добие научно – технолошки парк

INTERVIEW
Ивица Јакимовски, генерален директор
Роберт Јакимовски, технички директор на “Голден Арт”
Со “Голден Арт” купувачите добиваат најмногу за платената цена

Капитал анализа
За 10 години бројот на вработени во јавните претпријатија зголемен повеќе од двојно

Свет бизнис
Европските регулатори предупредуваат за ризиците од
инвестирањето во виртуелни валути

Претприемништво
Основачите визионери се послаби директори

Лидери
РЕКОА ЗА… БАНКИТЕ

Лидери
Мартин Сорел, основач и извршен директор на WPP

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×