ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 945-2Stand by: Љупчо Зиков
Зошто данокот од 10% не треба да се зголемува, и треба да остане рамен?

 

 

Навигатор
Апсурдно ниски цени на тендерите
и до 0,01 денари

 

 

Cover story
Паѓа кредитната поддршка
за
приватниот бизнис
Замрзна кредитирањето, но се одмрзна оптимизмот кај банкарите

Вино
Македонија со 50 милиони долари е 29-ти извозник на вино во светот

ЕКОНОМИЈА
Светска банка: Како да проработат моторите за економски раст во Западен Балкан?

INTERVIEW
Ефтимиос Парцалис, директор на Intracom Telecom во Скопје и Белград
Градиме паметно поврзани општества

Балкан бизнис
Состојбата и во хрватскиот пензиски систем е алармантна
Воведувањето на вториот столб создава проблеми во Хрватска

Свет бизнис
Голема победа на Трамп данокот на добивка во САД се намалува од 35% на 20%!

Свет бизнис
Новата ера на пазарот на труд
Човекот и машината не мора да се противници во светот на трудот

Претприемништво
Чобани не е веќе на насловните страни само заради јогуртот
Бегалците од Истокот добредојдени кај Чобани да прават јогурт за Западот

Бизнис стратегија
Правилата за исклучителен успех на Сатја Надела

Лидери
Шелдон Аделсон, сопственик на Las Vegas Sands Corporation
Не влегувам со пари во нешто што не го разбирам!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×