ЧИТАЈТЕ ВО СЛЕДНИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Naslovna-mala--840НАВИГАТОР
Стоте најголеми од Северозападна Македонија со
600 милиони евра обрт
COVER STORY
Капитал истражува
Како се полнеше администрацијата во изминатите 10 години?
КапиталНО
Национален пораз

INTERVIEW
Владимир Ефтимоски

претседател на Управен одбор на Стопанска банка Битола

Следната година ќе биде една од потешките,
но тоа е уште поголем предизвик за нас!

Луѓе и компании
Како се регулира директорскиот статус во Македонија

Агробизнис
По повеќе од една година од раскинувањето на договорот со Субрата рој
Три четвртини од земјиштето во Овчеполието се уште зјаат празни

Компании и пазари
Конференција “ИКТ во Агробизнис” во организација на МАСИТ
Доаѓа време на е-земјоделие

Балкан бизнис
Небојша Матиќ

сопственик на “Микроелектроника”

Преку добра работна филозофија дојде до успех:
Работното време не е најважно, најважно е да ја завршиш работата на време!

Претприемништво
Како државите од Источна Европа ги помагаат стартапите?

LIFESTYLE
Успешна донаторска вечер на Ротари клубот Скопје Запад
Глаголицата: споделено културно наследство

Бизнис и технологија
Што добиваат, а што губат медиумите од партнерството со Facebook?

СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ
Бизнис подароци
Доаѓа Нова година, а правилата за бизнис подароци остануваат исти Комплетен водич за претпразничната треска на купување подароци

Лидерство
Рекоа за…. промената

Лидери
Лери Пејџ

основач на Гугл

Технологијата може да го направи светот подобар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×