ЧИТАЈТЕ ВО СЛЕДНИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava-852-2Profile: 
ФЕНОМЕНИТЕ САНДЕРС И ТРАМП

 

 

Cover story
Што извезува и увезува Македонија?
Сите апсурди на македонскиот извоз и увоз

 

 

Kапитално
Биљана Здравковска Стојчевска
Профитот на банките и загубите на фирмите

Берзи и финансии
Се поврзуваат берзите од Скопје, Софија, Загреб, Белград и Љубљана
15 акции од регионот во кои е најисплатливо да се инвестира

Анализа
Зошто холдингот не може да заживеа во Македонија?
Бизнисот бара посебен даночен режим за холдинзи

Cover story
Адора инженеринг 14 години успешна градителска приказна
Како станавме најголем македонски инвеститор во високоградба

Специјален прилог
Енергетска ефикасност
 • Зошто на компаниите им треба енергетски менаџмент
  Инвестициите носат заштеди и до 50%, а се враќаат брзо
 • Како до финансии за енергетска ефикасност
  Повеќе кредитни линии за македонските бизниси
 • Охридска Банка Сосиете Женерал
  Сè поголем интерес за поддршка на проекти од областа на енергетската ефикасност
 • Македонија добива згради што штедат енергија и загадуваат помалку 
 • Прокредит банка прва банка која нуди еко депозити за граѓаните и бизнисите во македонија
 • Некој навистина е посветен во зелените иницијативи
  Запознајте ги енергетски најефикасните градови

Наука
Како Никола Тесла го гледал 21 век?
Развојот на животот ќе биде под целосна контрола на науката

Маркетинг и продажби
Сите ние сме продавачи
Употребете ги овие 3 техники за да станете подобри продавачи

Лидери
Ричард Брансон, претприемач и иноватор
Не може да бидете добар лидер ако не ги сакате луѓето

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×