ЧИТАЈТЕ ВО СЛЕДНИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 918-2Stand by: Љупчо Зиков
Ден за радување!

 

 

Навигатор
Најдобра година од 2010 наваму
Европските компании очекуваат рекордни
профити за 2017

 

 

Cover story: Македонија со нова влада
Приоритетните предизвици на новата Влада
Департизација на институциите и независно судство предуслов за успешни реформи

Капитал анализа
Колку заработуваат директорите на македонските акционерски друштва?

Специјален прилог
Банките и бизнисот
  • Банките прават профит и кога на економијата и оди лошо Профитот на банките надмина над 100 милиони евра, најголем од 2008 досега
  • INTERVIEW: Владислав Хаџидинев, Главен директор за финансии (CFO), Член на Управниот одбор и Извршен директор

Bалкан бизнис
Шест економски мерки што Србија треба да ги спроведе годинава по препораки на ЕУ

Кариера
Милијардерот Мајкл Блумберг ги советува студентите
Најдете работа во која уживате и работете како луди

Лидери
Марк Бениоф, извршен директор на Salesforce
Корпоративната мисија треба да е поголема од правење профит

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×