НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 921-2
Во фокус

Историска средба Заев-Борисов

 

 

Навигатор
ЕБОР: Изградбата на инфраструктурата
да биде приоритет во Западен Балкан

 

 

Cover story
Како новата влада ќе го сопре егзодусот
на “белите мантили“

INTERVIEW
Кочо Анѓушев, заменик претседател на Влада задолжен
за економски прашања и за
координација со економските ресори
Само со големи и моќни компании, можеме да имаме силна економија и среќни вработени

Специјален прилог
Топ извозници на Македонија
 • Како работеа извозните компании?
  Извозниците бараат извозни стимулации и силна развојна банка
 • Каде извезува Македонија?
  Половина од извозот оди во Германија
 • Расте извозот, но и увозот на услуги во Македонија
  Половина од извозот на услуги е за лон доработки;
  авто деловите го зедоа приматот на текстилот
 • Странските инвеститори го менуваат ликот на македонскиот извоз
  Слободните зони прават годишен нето извоз од 280 милиони евра

INTERVIEW
Маја Кадиевска Воjновиќ, вицегувернер на Народната банка на Македонија
Македонија треба да дозволи влез на небанкарски институции во платежните услуги

INTERVIEW
Стеван Ранѓеловиќ, Европска асоцијација за комуникациски агенции – ЕАКА
За високо етични реклами, компаниите треба да го надминат постојното законодавство

Лидери
Ратан Тата, поранешен претседател на Tata Group
Не верувам во носење исправни одлуки. Јас носам одлуки и потоа ги правам исправни

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×