Christian Bale ќе го глуми Steve Jobs
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Aaron Sorkin, кој освои оскар за филмот The Social Network, го напиша сценариото за проектот со работен наслов Jobs.

” За Bale не треба аудиција”,
рече Sorkin за Bloomberg News.

Christian-Bale-Voice

Bale го глумеше Бетмен во филмот “Темниот витез“

Добитникот на оскар за филмот “Сиромашниот милионер“ Danny Boyle, треба да го режира овој филм. Ова го тврди  списанието Variety, иако медиумите едно време пишува дека улогата на режисер е доделена на David Fincher. Bale го глумеше Бетмен во филмот “Темниот витез“, а освои Оскар за споредна машка улога во филмот “Борец“ во 2011 година.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×