Daimler очекува „висок, троцифрен, милионски“ профит овој квартал
Објавено на од во Компании
Дајмлер очекува приходите во второто тримесечје да достигнат “висок троцифрен милионски” врв.
daimlerГерманскиот производител на автомобили вели дека заработката веројатно ќе биде слична со минатата година 11,1 милијарди евра, што е околу 500 милиони евра под сегашните предвидувања. Тоа го одбележува третиот по ред квартален профит на Дајмлер од 2018 година, и доаѓа откако германското Министерство за транспорт му нареди на компанијата да отповика 60.000 Мерцедес дизел автомобили откако регулаторите утврдиле дека се опремени со софтвер дизајниран за манипулација со тестовите за емисии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×