Дебарчанецот Села, по САД отвора претставништво на компанијата „Слајс“ и во Скопје
Објавено на од во Економија
Компанијата Слајс, на дебарчанецот Илир Села, која работи во САД, во Белфаст и Охрид, утре отвора своја канцеларија и во Скопје, во 18.30 часот во Бизнис центарот „Синерџи“  (до ПИОМ во близина на Железничка станица).
ilirПо канцелариите во Дебар и Охрид во кои работат 350 млади луѓе од различни профили, утре официјално ќе отвори канцеларија и во Скопје.
Слајс е стартап компанија која преку наменски дизајнирана платформа на Американците им нуди можност да пронајдат локална пицерија и да направат онлајн нарачка, со што им помага на помалите пицерии да го зголемат бизнисот и бројот на клиенти.
Компанијата работи со речиси 500 вработени и со планови да се зголеми на 1.000 до 2020 година.
Повеќе од 11.000 пицерии во САД ја користат услугата на Слајс што им овозможи и придонесе за раст на нивниот бизнис од 4 до 6 пати.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×