Денес и утре се одржува Pitch.Match.Grow. – стартап конференција во Скопје
Објавено на од во Компании
PwC и Македонска берза се организатори на настанот каде што ќе може претприемачите да добијат информации околу можностите за финансирање на стартапи, а и да чујат искуства од прва рака од македонски стартапи со успешна приказна зад себе. 
Screenshot_1
PwC и Македонска берза организираат стартап конференција Pitch.Match.Grow.  што се одржува денес и утре, во хотел Мериот, Скопје. Учесниците ќе може да добијат корисни информации од прва рака и #StraightToThePoint насоки за финансирање на проекти/идеи/стартапи. Кој сака да дознае  повеќе за најновите можности за финансирање што ги нудат инвеститорите или да добие инспирација од стартапи што веќе го направиле тој чекор, може да аплицира на следниот линк: https://bit.ly/36Yrxbu
Од страна на стартапите на конференцијата своите искуства ќе ги споделат Notarised; Pixely; Paket.mk; Cognism; H4; Elevate Global, додека од редот на инвеститорите можностите за финансирање ќе ги претстават UKIM Accelerator; SEEU Tech Park,  SC Ventures; EBRD; FITR; CEED Macedonia Business Angels Club; SEAVUSи  SEAF.
 За агендата на конференцијата и повеќе детали за истата може да добиете на следниов линк: https://www.pwc.com/mk/en/news/pitch-match-grow.html

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×