Денеска нема да има одлука за С. Македонија и за Албанија, потврдија премиерите на Летонија и Луксембург
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Премиерот на Летонија, Крисјанис Каринс, изјави дека денеска нема да има одлука за Македонија и за Албанија, пренесуваат албански медиуми присутни на Самитот.
бру „Проширувањето е многу значајно за нас, но не сите земји се согласија за започнување на преговорите. Се бара едногласна одлука“, изјавил Каринс.
Дека денеска нема да има одлука потврдил и премиерот на Луксембург, Хавиер Бетел.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×