Џафери: Претседателски избори на 21 април
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Најверојатно на осми февруари  ќе се распишат претседателските избори, кажа на пресконференција претседателот на Собранието Талат Џафери.

talat2

Џафери рече дека најверојатно првиот круг ќе се одржи на 21 април, а вториот две недели подоцна, односно на 5 мај.

На 12 мај се очекува да биде избран новиот претседател, ако процедурата тече во најдобар ред.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×