ДИК денеска ќе ги договара натамошните активности за прочистување на Избирачкиот список
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Државната изборна комисија денеска на седница ќе презентира извештај за спроведените активности на информатичката експертска група за процесите на внесување, нормализирање и чистење на базите на податоци добиени од институциите.

На седницата Комисијата ќе го разгледа и Предлог-планот за проверки и статистички анализи, вкрстени проверки на различните бази податоци и евиденции, за ажурирање на Избирачкиот список врз основа на Правилникот за методологијата за водење и ажурирање на Списокот.

Членовите на ДИК треба да донесат и заклучок за објавување на Избирачкиот список на веб-страницата на Комисијата, со име, презиме и адреса на избирачите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×