ДИК: Излезноста до 13 часот е 27,11%
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Излезноста на гласањето на денешните локални избори до 13 часот е 27,11%, соопшти Државната изборна комисија. На територијата на Скопје излезноста до овој временски пресек била 29,17%.

Министерството за внатрешни работи, пак, соопшти дека изборите засега се одвиваат без особени проблеми или какви и да се нарушувања. Полицијата на теренот го следи процесот, соопшти портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

Како што рече тој, има седум пријави за делење поткуп на кои се работи, а на дваесетина места гласањето било прекинато од технички причини и потоа продолжило регуларно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×