Директорот на LinkedIn им поклони на вработените 14 милиони долари
Објавено на од во Компании

Директорот на LinkedIn, Џеф Вајнер се одлучи на великодушен чекор со цел да ја подобри мотивацијата на своите вработени. Човекот едноставно се откажа од својот бонус од 14 милиони долари кои му ги носат акциите во компанијата и им ги поклони на своите вработени.

jeffweinerОвој потег доаѓа откако LinkedIn најави дека во 2016 година очекува приход меѓу 3,6 и 3,65 милијарди долари, што ги разочара инвеститорите. Акциите паднаа за 30% буквално преку ноќ. Но, тоа не е крај оти акциите и понатаму паѓаат и тоа веќе за 40%.

Портпаролот на LinkedIn, Џо Роулдес рече дека Џеф се одлучил со овој ч екор сака да внесе надеж кај работниците дека доаѓа подобра иднина во компанијата.

Џеф Вајнер истакна дека и понатаму компанијата има иста мисија и визија и дека треба сите да се потпрат на својата сопствена способност со цел да се подобри економската состојба.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×