Доларот ја достигна својата најголема вредност од почетокот на 2019 година
Објавено на од во Економија

Aмериканскиот долар продолжи стабилно во последните денови, при што зелената валута достигна нов рекорд оваа година.

долариВо понеделникот, доларот растеше стабилно, а според индексот на „Блумберг“, кој ја следи презентацијата на главните валути, тој се искачи на својата највисока вредност за 2019 година.

Доларот беше поддржан од обновениот  апетит на инвеститорите за ризичен капитал, а индексота Ѕ & P 500 е повисок за 1,2%, и се зголеми за 0,3% со што ги надмина нивоата од мај.

Ова е највисоко ниво од декември 2018 година а еврото изгуби 0,1% од својата вредност во однос на доларот. Во вторникот наутро, еврото се тргуваше за 1,1079 долари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×