ДУИ и ДПА собраа 26 потписи за нераспуштање на Собранието. На потег е Вељановски.
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Сите 26 пратеници од ДУИ и ДПА ја потпишаа иницијативата на ДУИ за отповикување на одлуката за распуштање на Собранието.

Процедурата налага иницијативата да биде доставена до претседателот на Собранието Трајко Велјановски, кој потоа треба да одлучи кога ќе свика седница.

Доколку биде свикана седницата  за да биде повлечена одлуката за распуштање на Собранието, треба да гласаат најмалку 62 пратеници.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×