Еден Американец троши 512 долари во просек за Денот на вљубените
Објавено на од во lifestyle

Од рози и накит до вечера и шампањ, Денот на вљубените може да биде многу скап, пишува Enterpeneur.com.

valentinedayСпоред пресметките што ги направила Bankrate.com еден Американец во просек троши 512 долари на 14 февруари, кога се слави Денот на вљубените.

„Кај повеќето парови, секогаш постои очекување дека на овој ден ќе добијат поклон, без разлика во каква економска ситуација се наоѓаат“, вели Рон Хил универзитетски професор. „Љубовта е една од малку нешто за кои сметаме дека има безгранична вредност“, вели тој.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×