Екс-министерката Гордана Јанкулоска на распит во СЈО
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

ЈАнкуловскаПоранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, придружувана од нејзиниот адвокат, Никола Додевски, денеска во 10 часот дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Од Специјалното јавно обвинителство, ниту ја потврдуваат, ниту ја демантираат информацијата, а нема информации зошто и за кој случај е повикана Јанкулоска во СЈО.

Јанкулоска е осомничена во повеќе случаи што ги отвори ова Обвинителство, но досега нема покренато обвинение против нејзе. Неколку пати беше на распит во СЈО и во Судот и според нејзе, истрагите на ова Обвинителство се политички монтирани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×