Екс министерот за правда Билент Салии стана заменик-генерален директор во МЕПСО
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Екс-министерот за правда Билент Салии е избран за заменик директор во МЕПСО. Оваа вест Салии ја потврди и лично  за порталот Плусинфо.
“Од вчера сум заменик-генерален директор на МЕПСО. Надзорниот одбор ме назначи за член на управниот одбор со задолжение за заменик генерален директор на МЕПСО”, изјави Салии.
Салии си поднесе оставка од функцијата министер за правда  пред неколку месеци, образложувајќи ја како знак на револт на, според него, скандалозната одлука за случајот со малиот Алмир.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×