Ердоган: Доколку не добие подршка Турција повторно ќе ја отвори маршрутата за мигрантите
Објавено на од во Политика
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека Турција можеби ќе мора повторно да ја отвори рутата за мигранти кон Европа, доколку Анкара не добие доволна меѓународна поддршка за решавање на проблемот со сириските бегалци.
The extraordinary summit of the Organisation of Islamic Cooperation (OIC)Во говор во Анкара, Ердоган, исто така, кажа Турција е одлучна до крајот на септември да ја создаде „безбедносната зона“ на североистокот од Сирија, во партнерство со САД, но е подготвена и самостојно да делува доколку тоа биде потребно, јавија британските медиуми.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×