Ердоган се закани дека Турција ќе ги отвори границите за мигрантите
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска се закани дека Турција би можела да ги отвори границите за мигрантите откако Европскиот парламент ја изгласа резолуцијата за замрзнување на преговорите со Турција за членство во Европската унија.

„Слушајте ме. Ако продолжите понатаму со ова, границите ќе бидат отворени. Имајте го тоа на ум“, ѝ порача Ердоган на ЕУ говорејќи во Истанбул.

Турскиот претседател рече дека врз него и врз неговите луѓе нема да влијаат „празните закани“.

„Нема да влијае и ако сите ја одобрите оваа резолуција на ЕП“, изјави Ердоган.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×