Европската комисија ќе ги прифати предложените реформи на Грција?
Објавено на од во Економија

Европската комисија смета дека листата со реформи поднесенa од Грција првично e доволна, јавува германски „Bild“ повикувајќи се на инсајдерски  информации.

„Комисијата смета дека листата е доволно голема за да биде појдовна точка за успешно завршување на оваа ревизија. Ние сме особено охрабрени од силните заложби за борба против даночното затајување и корупцијата“, вели изворот на  „Bild“.

Според информациите на германскиот медиум од Атина, нема да има зголемување на минималната плата како пред кризата, а отпуштените државни службеници нема да бидат вратени на своите работни места. Исто така, пензионерите со приходи под 700 евра ќе добиваат „бонус-пензија“ на крајот од календарската година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×