Евроскептиците партии би можеле да го парализираат Брисел, на изборите во мај
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Загриженоста за порастот на влијанието на евроскептичните влијанија во ЕУ алармантен, објавува Телеграф.

populists

Евроскептиците партии би можеле да го парализираат Брисел на изборите во мај, предупредува извештајот.

Тие се на пат да земат една третина од местата на изборите на Европскиот Парламент во мај и би можеле да формираат сојуз за подривање на ЕУ однатре, според новото истражување.

Партиите од анти-естаблишментот во ЕУ би можеле да се здружат за да го блокираат или да го запрат законодавството на ЕУ ако освојат 33% од вкупно 751 места, предупреди Европскиот совет за надворешни односи во извештајот објавен во понеделникот.

Растот на анти-ЕУ и анти-глобалистичките партии би можел да предизвика хаос со надворешната и трговската политика на блокот, како и парализирачките политики за миграција и напорите за спречување на нелиберален нанос во некои земји на ЕУ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×