Фондацијата Новак Ѓоковиќ вложува 700 илјади евра во школи и градинки
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Фондацијата Новак Ѓоковиќ до крајот на оваа година ќе вложи околу 700 илјади евра во реконструкција и адаптација на школи и градинки во 20 градови низ Србија, соопштуваат од фондацијата, пренесуваат српските медиуми.

Парите се наменети за обнова на школи и градинки во општини кои беа погодени од поплави, како и во недоволно развиените средини, а во план е и купување на мебел и опрема за сите обновени објекти.

Станува збор за проекти кои се избрани на конкурс од 20-ти октомври до 20-ти декември минатата година, соопштуваат од фондацијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×