(Фото) Австралија објави список какви работници и се потребни
Објавено на од во Економија

Министерството за имиграција и гранична заштита на Австралија издаде нова листа на занимања кои им се потребни за 2016 и 2017 година, за кои може да се пријави секој кој би сакал да работи во оваа земја.

Оваа листа стапи на сила на 1 јули 2016 година и се однесува на оние кои планираат да аплицираат за австралиска виза.

Во таа група спаѓаат неколку видови на работна виза: постојана виза за престој на стручни работници, привремени виза во траење на 4 години во кој работниците би работеле во одредени области за подоцна да можат да аплицираат за стална виза, привремена виза за дипломци за живеење и работа во Австралија после завршувањето на студиите.

Меѓу занимањата кои се бараат се проект менаџер, индустриски инженер, инженер од областа агрикултура, био-медицински инженер, наутички архитект, шумар, ветеринар, наставник, киропрактичар, педијатар, неуролог, ревматолог, физијатар, хирург, медицински сестри, ѕидари, столар, електричар, социјален работник, психотерапевт…

Во прилог е списокот со професии за кои можете да аплицирате за работна виза за Австралија.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×