Француска компанија ќе отвори 200 работни места во Бугарија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Француската компанија Bic, производител на пенкала, жилети и запалки, ќе отвори 400 нови дигитални работни места, од кои речиси половина ќе бидат во Бугарија, објави весникот Монтаг.
bic-officeСо овој потег, Bic има за цел да постигне поголема ефикасност и да биде поблиску до крајните корисници со помош на новите технологии, изјави за AFP, директорката на надворешните работи на компанијата, Софи Пали -Капиан.
Bic ќе ангажира специјалисти за анализа на податоци, експерти за дигитален маркетинг и маркетинг на Интернет, рече Пали-Капјан. Тaa додаде дека во Софија ќе биде формиран сервисен центар.
Покрај тоа, Bic ќе затвори околу 450 административни работни места до крајот на оваа година до 2022 година.
Има 13.600 луѓе ширум светот, од кои 1800 се во Франција. Ова преструктуирање нема да влијае на ефективноста на компанијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×