Германија ќе ја преплават 3,6 милиони мигранти до 2020 година
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Германската Влада очекува до 2020 година во Германија да пристигнат 3,6 милиони бегалци или во просек по половина милион секоја година, пишува весникот „Зидојче цајтунг“. Проценката е направена од Министерството за економија во координација со другите министерства Овие проценки воопшто не се нереални ако се знае дека во Германија минатата година влегоа 1,1 милион бегалци и мигранти.

Според Германското Министерството за финансии се договориле за весникот дека овој број мигранти е “наводен и технички” и служи за проценка на економскиот развој во иднина. Оваа прогноза дополнително ќе биде усогласена со останатите германски министерства со нагласок дека во овој момент не е можно прецизно да се предвиди бројот и интензитетот на миграцискиот поток.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×