Германската „Еуровингс“ почнува да лета на релација Штутгард – Охрид
Објавено на од во Компании
Германската нискобуџетна авиокомпанија „Еуровингс“ од денеска почнува да реализира летови на релацијата Штутгард – Охрид и обратно.
еуроњингсПатниците на првиот лет од Штутгард  треба да пристигнат  на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле во 08:30 часот изутринава.
На пречекот на патниците се најавени обраќања на Алпер Ерсој, генерален директор на ТАВ Македонија, компанијата концесионер на аеродромите, Томислав Тунтев, директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, како и на Живка Ангелоска, претседател на Советот на Општина Охрид.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×