Германските компании инвестирале повеќе од 1,7 милијарди евра во Русија
Објавено на од во Економија
Германските компании инвестираа повеќе од 1,7 милијарди евра во руската економија во првите три месеци од 2019 година, објави руско-германската стопанска комора.
6a00d83451c36069e201b8d1d1468d970cСо тоа веќе се надминати за половината од минатогодишните инвестиции кои беа највисоки во изминатите десет години.
Така, обемот на инвестиции на германските компании во Русија се зголеми за 33%, или за 400 милиони евра во споредба со истиот период минатата година, објави Комората.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×