Google ќе нуди телекомуникациски услуги
Објавено на од во hi-tech & business

Потпретседателот на Google, Сундар Пичаи, во Барселона, на Mobile World Congress-от, потврди дека компанијата работи на мобилни телекомункациски услуги. Пичаи не откри детали, но, рече дека услугите ќе бидат претставени во наредните неколку месеци.

Според она што се знае од претходно, Google веќе одредено време се подготвува да влезе во телекомункацискиот бизнис, како виртуелен мобилен оператор, со цел да добие можост да нуди услуги преку мрежата на партнерски мобилни оператори што веќе имаат сопствена инфраструктура.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×