Горан Трајковски заминува, Кирил Миновски нов директор на УЈП
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Кирил Миновски е новиот директор на УЈП, со што на Горан Трајковски целосно му престанува мандатот во УЈП, каде во последните неколку месеци ја извршува функцијата како в.д. директор.

Изборот на Миновски доаѓа откако во август, Владата распиша јавен оглас за нов директор на УЈП.

Кирил Миновски доаѓа од директорската позиција во Државниот пазарен инспекторат, а оваа одлука Владата ја донела на вчерашната седница.

Според владините изјави Владата ќе ја продолжи соработката со Трајковски, но на која функција ќе ја добие тој, засега не е одлучено.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×