Ѓорѓе Војновиќ стана генерален директор на Триглав Осигурување
Објавено на од во Компании

Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје  го назначи Ѓорѓе Војновиќ за главен извршен директор на компанијата, откако Агенцијата за супервизија на осигурување на  Македонија ја даде својата согласност за именување.

Oд Триглав Осигурување врлат дека со тоа компанијата добива искусен менаџер, но и соработник, кој ги почитува вредностите за коишто се залага и коишто ги гради и самата компанија, професионалност, експертиза, едноставност и одговорност.

“Ми претставува огромна чест и задоволство што сум повторно дел од тимот на Триглав Осигурување”, изјави Војновиќ. “Убеден сум дека заедно со извршниот директор,  Сања Танчевска и вработените во Триглав Осигурување, кои посветено и професионално се соочуваат со секојдневните предизвици, ќе придонесеме за зголемен обем и квалитет на услугите за нашите клиенти, како и што прилега на еден лидер во осигурувањето, а следствено на тоа и постигнување на уште подобри резултати на компанијата”, дпдаде Војновиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×