Грчкиот Парламент за утре го премести гласањето на Договорот од Преспа
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Грчкиот Парламент за утре го премести гласањето на Договорот од Преспа кое првично беше најавено за вечерва на полноќ.

gr

Жестоката дебата во законодавниот дом ја одбележаа жестоки дискусии пропратени со вечерниот протест на плоштадот Синтагма.

Безбедносните мерки се на највисоко ниво, а опозицијата ги користи сите дозволени и недозволени средства да го стопира гласањето и да укаже на штетноста на договорот за грчките национални интереси.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×