Грција ја одобри изградбата на гасниот интерконектор со Бугарија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Интерконекторот за гас со Грција доби дозвола за градба на територија на Грција, објави инвестициска компанија “ГИ-БИ”, која ќе го имплементира проектот заедно со ИГИ Посејдон.

interkonektor

Во четвртокот, ( 7 февруари), грчкиот министер за енергетика и животна средина, Јоргос Статакис, издаде дозвола за инсталацијата на грчко-бугарската гасна интерконекција да започне со изградба на територијата на Република Грција.
Одлуката треба да биде објавена во грчкиот државен весник во следните неколку дена.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×