Груевски и Заев денес во Стразбур
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Премиерот Никола Груевски и лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Стразбур ќе разговараат со пратеници во Европскиот парламент, како и со претставници на Европската комисија.
Најавено е тие да имаат средба и со еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан.
Претходно шефовите на дипломатиите на Европската унија се осврнаа врз ситуацијата во Македонија по што портпаролот на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека Унијата внимателно ги следи настаните во Македонија и ги охрабрува лидерите да го продолжат дијалогот. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×