Груевски не присуствува на вонредната лидерска средба иницирана од Бејли и Орав
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Еден час од почетокот на вонредната лидерска средба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, сѐ уште не пристигнал во Клубот на пратениците. Тука се претседателите на СДСМ, на ДУИ и на ДПА, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи.

Лидерската средба е закажана итно пред најавената прес-конференција за оценката на САД и на ЕУ за тоа дали се исполнети условите за предвремени избори на 24 април. Иницирана е од амбасадорите на ЕУ и на САД, Аиво Орав и Џес Бејли.

Некои медиуми објавија дека меѓународната оценка е дека ако изборите се на 24 април, времето е прекратко за истите да бидат кредибилни.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×