Груевски, Ставрески и Јанкулоска први во Собранието ќе сведочат за прислушувањaта
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Никола Груевски, Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска ќе бидат ќе бидат првите сведоци пред Анкетната комисија за прислушувањето.

Ова денеска го соопшти пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ,  Антонио Милошоски, кој воедно е и член на оваа Комисија.

Тој додаде дека сведочењата ќе бидат затворени за јавноста, оти, како што потенцира тој, станува збор за споделување на доверливи информации.

Инаку, според договорот, партиите имаат право да предложат по тројца сведоци или експерти како сведоци пред Комисијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×