Халкбанк АД Скопје наградена од Commerzbank AG Frankfurt
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Халкбанк АД Скопје е добитник на наградата „STP Excellence Award“за 2017 од Commerzbank,  како признание за квалитет и брзина во процесирање на меѓународните плаќања.

Оваа награда е особено значајна и ја потврдува одличната соработка на Халкбанк АД Скопје  со Commerzbank, како и квалитетот и брзината на банката во делот на процесирање на комерцијалните плаќања и трансферите на финанските институции .

Халкбанк постојано работи во насока на зголемување на задоволството на клиентите, континуирано унапредувајќи ги своите услуги со цел заштеда на време и трошоци, а истовремено обезбедувајќи квалитетна и високо ефикасна услуга.

Во таа насока банката продожува да работи на постојано усовршување на своите активности во делот на меѓународните плаќања , како и во сите останати делови на своето работење.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×