Хан: Суштината и квалитетот на изборите се поважни од датумот
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Суштината и квалитетот на изборите се поважни од датумот“, објави на Twitter еврокомесарот Јоханес Хан по објавувањето на оценката на САД и на ЕУ дека нема услови за кредибилни избори на 24 април.

Во продложение Хан порачува да се прочита писмото од ЕУ и САД, вечерва доставено до премиерот Емил Димитриев и лидерите на политичките партии, упатувајќи на соодветниот линк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×