Хан загрижен. Во јануари доаѓа во Скопје
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Европскиот комесар за проширување и добрососедство, Јоханес Хан, им се обратил со писмо на четворицата лидери на најголемите парламентарни партии во земјава, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, изразувајќи загриженост за застојот на имплементацијата на Пржинскиот договор, дознава ТВ Шења од дипломатски извори.

Извори од Амбасадата на ЕУ во Скопје потврдиле за ТВ Шења дека поради овој застој, Хан ќе го посети Скопје во првата половина на јануари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×