Хаотичен Брегзит е се поверојатен
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Хаотичен Брегзит, односно излез на Велика Британија од ЕУ без договор, е секој ден се поверојатен, изјави главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние.
BRITAIN-NIRELAND-EU-BREXIT-POLITICSТаквата изјава на Барние доаѓа откако британскиот Парламент синоќа повторно не успеа да најде алтернатива за договорот за Брегзит, кој го предложи премиерката Тереза Меј.
И покрај лошата прогноза, Барние истакна дека се уште постои шанса да се постигне договор за Брегзит на самитот во Лондон на 10 април. Доколку Брисел и Лондон и тогаш не успеат да најдат заедничко решение, Британија официјално на 12 април ќе ја напушти Унијата без никаков договор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×