Хауард Шулц: Верувај во своите соништа и сонувај за големи нешта.
Објавено на од во ЛИДЕРИ

Starbucks Holds Annual Shareholders MeetingХауард Шулц
основач на Starbucks

Хауард Шулц е американски претприемач, бизнисмен и милијардер, кој е најпознат како основач на познатиот ланец на кафетерии Starbucks. Тој беше на чело на Starbucks од 1986 до 2000 година, кога ја напушти првата и најважна раководна функција, за да после осум години повторно се врати и го преземе управувањето на компанијата на која и одеше лошо во време кога тој не беше извршен директор. Но, сега е повторно актуелен во јавноста како можен кандидат за претседател на САД на претседателските избори кои треба да се случат следната 2020 година. Тој неодамна изјави дека ја разгледува можноста да биде независен кандидат на претседателските избори. Неговото богатство се проценува на 3,5 милијарди долари, а во продолжение се некои негови ставови за успехот кој го постигнал, но и некои од неговите ставови за клучните проблеми со кои се соочува САД,  кои се почесто можат да се слушнат на неговите најнови јавни појавувања.

Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×