Ховит контра Груевски: Медиумските реформи неопходни за кредибилни избори
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Имајте ја во предвид изјавата на ЕУ и САД дека ’медиумите реформи уште се дел од изборниот процес’  ’потребна е напорна работа за изборите да бидат кредибилни“, ова го напишаРичард Ховит, (еден од тројцата европратеници кои вчера беа дел од преговорите за одложување на изборите за 5 јуни),  како одговор на тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дека добил гаранции од меѓународната заедница дека нема да има медиумски реформи.

Во истиот Твитер пост од рано утрово Ховит изразува и жалење што против самораспуштањето на собранието гласале само пратениците на владеачките партии, а не и оние од опозицијата.

One thought on “Ховит контра Груевски: Медиумските реформи неопходни за кредибилни избори

  1. Neshto shto e pozitivno e shto makedonskite neprijateli si go pokazaa svoeto lice i isleguvaat od podzemja kako posle dozd, kako shto e Hovid. moze li Hovid da objasni na makedonskite gradjani kako oni gi polne glasackite kutii, (eden covek staval po 50-100 livcinja; toa e se snimeno i pokazano na TV; ne, ne e od BBC ), i kako posle toa toa bile demokratski glasanja? Ili pak glasanjeto za Bush na Florida? Neka zapadod malku si gi smiri hormonite i bide iskren.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×