Хрватската пошта ќе биде центар на Амазон за регионот?
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Најголемиот светски онлајн магазин Амазон, најверојатно, наскоро ќе биде целосно достапен за регионот со центар во Хрватска, можеби уште оваа есен.
амазон тракаСпоред неофицијални информации од хрватските медиуми, Амазон планира да направи некоја форма на ексклузивна соработка за испорака и логистичка поддршка во Хрватска, кој ќе го опслужува целиот регионален пазар, покривајќи ги Босна и Херцеговина и Црна Гора и Србија.
Во прилог на овиеинормации доаѓа и информацијата дека делегација о Амазон денес престојува во Хрватска, кои ја посетил и хрватската пошта во Велика Горица, која треба да ги исполни нивните високи критериуми за сортирање и испорака на пратките .
Коментар од Амазон за ваквите информации се’ уште нема. Исто така, по ова прашање, и Хрватската пошта нема конкретен одговор, што ги остава очекувањата отворени.
“Во овој момент, не можеме да ги потврдиме информациите. Имаме барање за соработка од големата светска компанија, да ја преземеме улогата на регионален лидер во нашиот бизнис. Веројатно нашите колеги од регионот ќе пројават интерес и во наредните месеци ќе го посетат нашиот нов центар за сортирање кој е  навистина уникатен во овој дел од Европа“, велат во писмено соопштение  од Хрватската пошта.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×