Хрватски Rimac Automobili ќе го снабдува со батерии Aston Martin
Објавено на од во hi-tech & business

Британскиот производител на луксузни автомобили Aston Martin, објави дека батерискиот сет за нивниот модел AM-RB 001 ќе го испорачува компанијата Rimac Automobili.

Основачот на хрватската компанија, Мате Римац, објави на својот профил на Facebook, дека уште не добиле одобрување за службено да можат да ја објават веста. Единствено посочи на изјавата на Aston Martin, од каде заклучиле дека ова „за нив е голема зделка“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×