Хрватски Rimac за само три недели продал 150 C_Two автомобили по просечна цена од 2,2 милиони евра
Објавено на од во hi-tech & business

Хрватскиот производител на електрични возила Rimac Automobili за само три недели од презентацијата на својот втор електричен спортски автомобил, моделот C_Two во Женева, успеал да ја распродаде целата планирана количина од 150 автомобили.

Ова е импресивен податок ако се земе предвид фактот дека Rimac C_Two чини 1,7 милиони евра; дополнително што повеќето купувачи одлучиле да вложат и во дополнителна опрема која во просек чини половина милион евра.

Мате Римац, основачот на Rimac Automobili, на 6 март во Женева го претстави C_Two, новиот електричен супер-автомобил, а овие денови го претставува и на саемот во Њујорк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×