Хрватски Spar вработува пензионери како продавачи
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

На пензионерите им се овозможува и флексибилно работно време.

spar-hrvatska-facebook-580x326

Откако властите во Хрватска овозможија вработување на пензионери со половина работно време со задржување на постојниот имот, синџирот на продавници Spar планира со нивно вработување, пренесува Seebiz.eu.

“Со задржување на постоечката пензија на пензионерите им нудиме дополнителни приходи, договор за работа на половина работно време на работно место продавач – благајник, а на оние на кои им е потребно ќе им обезбедиме и платен превоз и избор на локација во зависност од местото на живеење“, вели Хелмут Фензл, претседател на Управата на Spar.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×