Хрватскиот паметен чадор меѓу најпосакуваните новогодишни подароци според Business Insider
Објавено на од во Компании
“Kisha”, кој што чини 100 долари,  се најде во друштво на подароци како iPad , луксузни брендови на  кожни торби, долна облека, часовници, но и уметнички слики вредни десетици илјади долари
kisha-smart-umbrella-16539

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Паметниот чадор “Kisha” се најде на списокот на Business Insider  за најпосакувани подароци за еден маж оваа Нова Година. “Kisha“ е проект на двајцата млади претприемачи од Ријека, Хрватска, кои што се основачи и на меѓународната франшиза на ресторани за брза храна,  Surf ‘ n’ fries.

Чадорот има вграден bluetooth уред и ако неговиот сопственик се оддалечи од него, апликацијата испраќа предупредување преку мобилниот телефон. Чадорот важи за цврст и издржлив и при најсилен ветер, што е докажано при тестирање со силна бура.

“Kisha”, кој што чини 100 долари,  се најде во друштво на подароци како iPad , луксузни кожни торби, долна облека, часовници, но и уметнички слики вредни десетици илјади долари, сите предлози на сатиричниот блог наречен “Неофицијалниот водич на Голдман Сакс  – The unofficial Goldman Sachs guide, чија што духовита опсервација на животот на Wall Street често е пренесувана на Business Insider.

Инаку, Капитал направи интервју со Андрија Чолак, еден од претприемачите зад проектот “Kisha” и “Surf ‘n’Fries”, минатата година кога се отвори првиот ресторан од оваа франшиза во Скопје, кој што за жал се затвори после неколку месеци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×